Jak nakupovat vestavné digestoře (odsavače par)

Digestoř neboli odsávač par nesmí chybět v žádné moderní kuchyni. Pokud máte malou kuchyňku, či nechcete věnovat odsavači zbytečně moc místa, je ideálním řešením vestavná digestoř. Poradíme vám, jak se v široké nabídce těchto digestoří zorientovat.

Správně zvolená digestoř vám zajistí výkonné odsávání par a vlhkosti z vaší kuchyně během vaření. Vestavěná digestoř navíc zabere jen málo místa ve vaší kuchyni. Je praktická, snadno se ovládá a je cenově dostupná. Připravili jsme pr vás několik tipů pro výběr té nejlepší digestoře právě pro vaši kuchyni.

Čím se při výběru vestavné digestoře řídit?


1. Recirkulace a odtah
Existují v podstatě dva způsoby, jakými může vestavná (výsuvná) digestoř vaši kuchyni zbavit nežádoucích pachů a výparů - recirkulace a odtah. Většina moderních vestavných odsavačů zvládá oba dva způsoby. Varianta odtahu je velmi jednoduchá a zároveň efektivní - přebytečné výpary se prostě odvedou potrubím ven z domu a problém je vyřešen. U recirkulace digestoř vzduch nevypouští nikam do prostoru ale filtruje ho a vyčištěný vrací zpět k vám do kuchyně. To je velká výhoda hlavně v zimě, kdy jistě oceníte, že teplý vzduch se vám drží pěkně doma. Recirkulace je navíc šetrná i z hlediska ekologického! Samozřejmostí je občasná výměna uhlíkových filtrů v digestoři - podle intenzity a typu vaření (obvykle postačí výměna filtru dvakrát do roka). Moderní digestoře jsou navíc vybavené ukazateli míry znečištění filtrů.

2. Kde bude digestoř umístěna?
Pro správné fungování vestavného odsávače par je důležité také jeho umístění. Doporučuje se instalovat digestoř zhruba 75 cm od plynové desky, u elektrické desky činí doporučená vzdálenost 65 cm. Pamatujte také na to, že varná plocha desky by měla být vždy užší, než samotná digestoř. Příliš malá digestoř by totiž nestíhala odsávat potřebné množství páry.

3. Výkon
Čím větší máte kuchyni, tím výkonnější by měl váš nový odsávač pachů být. Pro běžnou panelákovou kuchyň o rozloze zhruba 8m2  postačí digestoř o výkonu 200 m 3 /h. Pro kuchyň větší než 12 m 2 se doporučuje výkon odsavače kolem 700 m 3 /h. Kvalitní digestoř by měla vzduch v místnosti vyměnit 10-16krát za hodinu. Počítejte však s tím, že výkonnější motory odsávače mají také větší spotřebu elektřiny a jsou proto hlučnější. Tip! Zapněte digestoř vždy zhruba pět minut před samotným vařením. Během odsávání par při vaření nevětrejte - umocníte tak funkci samotného odsávače.

4. Hluk
Při výběru nové digestoře je vhodné zaměřit se také na její hlučnost. Drnčení motorů není zrovna příjemná kulisa pro vaření. Moderní odsavače pachu jsou většinou vybavené několika programy odsávání a proto se při koupi vždy zajímejte o ten nejvýkonnější - ten je totiž také nejvíce hlučný. Dobrou volbou jsou přístroje označené jako tiché - jejich hlučnost by ani při nejvyšším výkonu neměla přesáhnout 56 dB. V současnosti se dají pořídit i digestoře s hladinou hluku pod 40 dB.

5. Recenze a hodnocení
Zkušenosti ostatních majitelů digestoří jsou cenným zdrojem informací, který vám pomůže při výběru té nejvhodnější digestoře pro vaši kuchyni. Přečtěte si recenze a hodnocení našich zákazníků, které uvádíme vždy na stránce jednotlivého výrobku. V případě nejasností neváhejte položit dotaz v diskuzi!

6. Cena
Při výběru nové digestoře je samozřejmě určujícím faktorem také cena. Již nejlevnější digestoře (odsavače par) vám poskytnou uspokojivý výkon a zajistí v kuchyni příjemné prostředí. Levné digestoře však nemusí mít některé z funkcí, které byste při své práci ocenili a mohou být také o něco hlučnější.

nejprodávanější digestoře

7. Značka (výrobci)
Vhodné je brát ohled také na značku odsávače. Vyplatí se věřit renomovaným výrobcům, kteří mají s výrobou digestoří mnohaleté zkušenosti a navíc vám poskytnou kvalitní záruční i pozáruční servis. Bezejmenný odsavač neznámého původu je vždy tak trochu sázka do loterie. Na základě dlouhodobých zkušeností zákazníků vám doporučujeme digestoře Electrolux, digestoře AEG, digestoře Bosch, digestoře Whirlpool, digestoře Mora, digestoře Zanussi, digestoře Gorenje a digestoře Miele. Jsme autorizovaný prodejce těchto značek.

8. Funkce
Moderní vestavné digestoře jsou vybavené mnoha funkcemi, které vám usnadní jejich ovládání. Můžete si vybrat digestoř se zdrojem světla pro osvětlení varné plochy, digestoř s několika stupni výkonu, odsavače par mohou mít také paměťovou funkci pro ventilátory, dotykové ovládání a ukazatele míry zanesení. Samozřejmostí u moderních odsavačů par je také tzv. tukový filtr, který zachycuje největší nečistoty.

9. Materiál a design
U moderních odsávačů prachu si můžete vybrat z mnoha materiálů a barev. Je jen na vás, zda se rozhodnete pro digestoř plastovou, nerezovou, měděnou, nebo ze speciálně tvrzeného aluminiového plechu. Ten je odolný proti poškrábání a velmi snadno se udržuje. Navíc pokud není vestavná digestoř v provozu, je z velké části ukryta v kuchyňské skříňce.

Nabízíme vám vestavné digestoře za skvělé ceny! Sledujte naše akční nabídky a využívejte slev a výhod!

 

 

Bok levý
Bok pravý